PELĖSIAI

frische_idee_05Nenutrūkstamo oro tiekimo užtikrinimas

Didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžiame uždarose patalpose. Dažnai jose įrengti šiuolaikiniai langai su šilumos izoliacija, jie praktiškai nepraleidžia gryno oro iš lauko. Su kiekvienu įkvėpimu metu įkvepiame deguonį, o iškvepiame drėgną orą, kuris susimaišo su patalpos oro priemaišomis (tokiomis kaip anglies dioksidas ir azoto oksidas), išsiskiriančiomis iš dažų ir patalpų valymo priemonių.

Jei vengiame problemų, susijusių su patalpų oru, ir norime, kad dėl didesnės drėgmės ant sienų neatsirastų kenksmingų pelėsinių grybelių, privalome reguliariai vėdinti patalpas. Laikui bėgant pelėsiai akenks pastato konstrukcijoms ir žmonėms, kvėpuojantiems šiame pastate esančiu oru. Tie, kurie mano, kad panaikinti tvankaus oro problemą galima vien vėdinant patalpas, paprasčiausiai leidžia pinigus vėjais. Belieka tik užjausti juos dėl didelių šildymo išlaidų.

Vandens garai ir drėgmė nusėda ant vėsių paviršių vandens lašelių arba kondensato pavidalu. Santykinė oro drėgmė patalpose turi būti mažiau kaip 70 %. Toks drėgmės lygis nekenkia mūsų kvėpavimo takams ir užkerta kelią pelėsių susidarymui.

Gyvi pelėsiniai grybeliai – tai ne tik išorinis defektas. Pelėsiai kenkia ir statybinėms medžiagoms, ir žmonių sveikatai.